מ4 יוצא אחד הרשע שבכל אחד מאיתנו
פורסם ב YNET  ב 25.4.16

כנגד ארבעה בנים דיברה תורה, אחד חכם, אחד רשע ואחד תם, ואחד שאינו יודע לשאול (הגדה של פסח) למה דווקא ארבעה, מה הם מסמלים? מה הקשר של פסח לבריאה?  וכיצד דרכם נוכל לראות את חיינו.

ארבעה בנים ארבעה טיפוסים אישיותיים, כל אחד שואל את השאלה מהווייתו מראיית עולמו מדרך חייו, בהגדה מגדירים אותם כחכם, רשע, תם ושאינו יודע לשאול. אלמנט הארבע מופיע ארבע פעמים בהגדה. ארבע כוסות, ארבעה בנים, ארבע קושיות (מה נשתנה הלילה הזה), ארבעה היגדים. ועוד תוספת קטנה שעולה בפסח ארבע אימהות.

הבריאה, המימדים, הכוכבים, הירח, השמש, כדור הארץ, הסביבה, החומר, האדם, הרגש, המחשבה, התודעה. כולם ובעצם כל מה שיש בבריאה כולה, מהרוח ועד החומר, נמדדים בתדרים ורטטים אנרגטיים. המחולקים לארבעה סוגים הנקראים אש, אוויר, מים ואדמה הם נקראים יסודות, כי הם הכוחות שעליהם הכל מבוסס. היסודות מוכרים בקבלה, באסטרולוגיה, בתנ"ך כארבעת פני האלוהים, במדע הם נקראים כוחות, הכוח האלקטרומגנטי הוא האש, הכוח הגרעיני החלש הוא האוויר, הכוח הגרעיני החזק הם המים, והאדמה היא כוח הכבידה/המשיכה.
היסודות נמצאים בטבע שסביבנו, בתוכנו, ברגש, במחשבה, בעשייה. אנחנו משתמשים בהם בשפה, בביטוי עצמי ובהמחשה של מצבים מילולית, נפשית, רגשית ומעשית.

האש – צבעה אדום, מייצגת את האנרגיה המובילה היא הרצון. אש החיים, אש התמיד, הדלק המניע, עוצמה, חיוניות, שלהוב, יצירתיות, מיניות ויצריות, דחף, מנהיגות, מובילות, אומץ, דינאמיות.

האוויר – צבעו כחול והוא מייצג את המחשבה. רעיוניות, הבנה/תפישה, פענוח, כושר הביטוי, סקרנות, קלילות, היגיון, גמישות, התקשורת בכללותה, החיבור שלנו לעולם הרוח. התודעה הגבוהה.

המים - צבעם ירוק והם מייצגים את הרגש. אהבה, אשליה, תנועה, גמישות, זרימה, הרמוניה  

האדמה
- צבעה חום והיא מייצגת את החומר. הגוף הפיזי, גשמיות, שמרנות, ביטחון, הישרדות, עקביות, עקשנות, שורשיות, סבלנות, דבקות, קרקוע/עיגון. ששת החושים.

כל יסוד מתבטא בשני קטבים. מורחב (ימין +) ומרוכז (שמאל -) היסודות הכוח המניע פועלים בהתאם  לבריאה שאנו נמצאים בה, בריאה דו קוטבית. לכל דבר יש לנו שני צדדים.                              
בטבע הם נמצאים איתנו באופן פיזי. ובשפה אנחנו משתמשים בהם לתאר מצבים. כדי להבין את מהות היסודות והשילוב בניהם, אפשר להשוות אותם למצבם בטבע ולשימוש בהם בשפה. כמו לדוגמה "חם אש" "מהיר כרוח" "מים שקטים חודרים עמוק" "קרקע בטוחה".
וכמו בהגדה האנושות מחולקת לארבעה טיפוסי אישיות, יסודות אישיות.

טיפוס האש  - רשע
כמו שהאש היא האנרגיה המובילה, כך גם טיפוס האש מוביל מנהיג, אפשר שינהיג קבוצה או אדם יחיד. אש החיים, התמיד, הדלק המניע, מפעילים את טיפוס האש. הוא יודע מה הוא רוצה להשיג, חדור מטרה אמיץ, תחרותי, ייצרי ומיני.יש בו חיוניות וכוח גדול של שכנוע וכשהוא פועל הוא "עושה המון רעש". הדינאמיות שבו הופכת אותו לעיתים לחסר סבלנות והבנה כלפי האחרים, האש מביאה את הרעיוניות ומפה מגיע גם הכישרון והיצירתיות.

באופן המורחב (ימין +) טיפוס האש יהיה שמח, יצירתי, מקרין חום, עוצמתי ועם אגו גבוה.
באופן המרוכז (שמאל - ) תהייה בו אלימות, כוח הרס, מזג חם, אגו נמוך והמון כעסים.

האש בטבע - מדורה, שריפה, חום, הר געש מתפרץ או רותח. בשילוב עם יסודות אחרים היא מרתיחה את המים ומחממת את האוויר.

בשפתנו - חם כמו אש, שורף אש, רותח,  מזג חם, מהיר חמה, פתיל קצר.

בהגדה - טיפוס האש איננו רשע, "..מה העבודה הזאת לכם.." שאלה טיפוסית לטיפוס עצמאי, יצירתי ודעתן. .."ולפי שהוציא עצמו מן הכלל..", רשע זאת פרשנות כמו שאפשר לומר עליו יהיר או כל שיפוט אחר.

טיפוס האוויר  - חכם
האוויר מבטא את המחשבה והנשימה. לכן טיפוס האוויר רווי ידע. ההבנה שלו טובה, התפיסה מהירה והוא מסיק את המסקנות מהר, יש בו סקרנות ורצון ללמוד ולדעת במיוחד לימודי רוח ותודעה גבוהה, הוא גמיש במחשבתו כמו קלילות הרוח. ההגיון שולט בו הוא רציונאלי ובעל יכולת ביטוי טובה ותקשורתית.

באופן המורחב (ימין +) הוא מאופיין באופטימיות, אופקים רחבים, הגיון מושכל, בהירות מחשבתית, וכמו שאומרים הרבה זה יותר מידיי, לעיתים יהיו לו פיזור מחשבתי ובלבול. 
באופן המרוכז (שמאל - ) הוא יאופיין בפסימיות, צרות אופקים, הגיון שפוסל, דפוסים מגבילים ופחדים.

בטבע - רוח חזקה/חלשה, חמה/קרה, מהירה/איטית, בשילוב עם יסודות אחרים היא מלבה את האש, מניעה את הים (גובה הגלים תלוי ברוח) משנה את צורת החול והאבנים.

בשפתנו - מהיר כרוח סערה, עלה בסערה השמיימה, עושה רוח, מגדלים באוויר, משב רוח רענן,  אסטרונאוט.

בהגדה - החכם נחשב לחכם כי התעניין ושאל ורצה ללמוד "..מה העדות והחוקים והמשפטים אשר ציווה ה' אלוהינו אתכם.." גם הוא מוציא עצמו מהכלל במילה "אתכם" אופן ביטוי השאלה הופך אותו לחכם. כמו אצל טיפוס האש.

טיפוס המים – תם
המים הם הרגש לכן טיפוס מים הוא רגשן, רחמן על אחרים וגם על עצמו, הוא מעניק מעבר ליכולות שלו כי הוא שואף להרמוניה (ליחד לשיתוף), טיפוס המים יודע ליהנות פיזית וגם לעבוד עם כל הלב. המים רומנטיים, אוהבים את האהבה, משפחתיים,הסדר חשוב להם.

באופן המורחב (ימין +) זה יתבטא באהבה, קבלה, חמלה, טוהר, הרמוניה ואשלייתיות.
באופן המרוכז (שמאל - ) תהייה שנאה, קנאה, שיפוטיות, רחמים לאחר וקורבנות, תלותיות, עצב, בדידות וחשאיות.

בטבע -  המים שקטים, נעימים, שוצפים קוצפים, עמוקים (מסתירים בתוכם), זורמים, מקבלים את צורת  הכלי בו הם נמצאים (פועלים על פי כדאיות), פורצים/מתפרצים (גייזר, מעיין) חודרים לכל מקום(חטטנות), סוחפים, מרווים מחיים, מנקים ומטהרים, מהירים או איטיים.

בשפנו -  מים שקטים חודרים עמוק, מרווים, רוגש וגועש, בכי רטוב.

בהגדה – "..מה זאת? ואמרת אליו בחוזק יד.." מה אגיד לבני? הגידו לי מה לעשות ואעשה.. מים המתאימים עצמם לכלי. הרמוני, נעשה כולנו את אותו הדבר. טיפוס האש הוציא עצמו מהכלל, טיפוס המים תלוי בכלל.

טיפוס האדמה – שאינו יודע לשאול
האדמה היא החומר, הביצוע לכן טיפוס אדמתי מוציא לפועל ומבצע, הוא ניחן באורך רוח, דבקות במטרה וסבלנות לתהליכים. הוא עקבי ועקשן בגלל חשש משינויים. האדמה מייצגת גם את הגוף הפיזי "..כי עפר אתה ואל עפר תשוב.." לכן טיפוס האדמתי  גשמי ושומר על הקיים, יש בו גם שמרנות. שורשיות וביטחון חשובים לו מאד, לכן לעיתים יפעל מתוך הישרדות. טיפוס האדמה יחפש תמיד מסגרות לקרקוע לעוגן.

באופן המורחב (ימין +) יתבטא בביטחון יציבות וסבלנות.
באופן המרוכז (שמאל - ) תהייה עקשנות, רדיפה אחר החומר, שמרנות קיצונית, משמעת עצמית חזקה ודבקות במטרה.

בטבע –בשילוב עם מים היא בוצית, בשילוב עם אוויר היא יבשה, בשילוב עם אש היא געשית.

בשפה -  פורייה, יציבה, מניבה, קרקע בטוחה.

בהגדה – "...את פתח לו שנאמר והיגדת לבנך ביום ההוא.." טיפוס אדמה יודע לשאול שאלות, בהגדה הוא לא שואל, הוא מצווה (מלשון ציווי).  "והיגדת" (ציווי)  ומי אם לא הטיפוס האדמתי מתאים ביותר לשמר את המסורת? השמרן המסורתי.

דרך ארבעת הבנים אפשר לקבל על קצה המזלג, גישה לתקשורת עם ארבעת הטיפוסים. לכל טיפוס יסוד יש גם תכונות של  שאר שלושת הטיפוסים. יתכן טיפוס מים רגשני עם עקשנות של טיפוס אדמה או טיפוס אש עם פיזור של אוויר.  המאפיינים המובאים כאן הם המובהקים.

בכל תהליך חייבים להשתתף כל ארבעת היסודות, כשאחד מהם הוא הדומיננטי כמו שבמשהו רגשי יסוד המים יהיה דומיננטי, או שבלימוד יסוד האוויר יהיה דומיננטי, בהעדר אחד היסודות לא תהייה פעילות. כמו רעיון המכיל אש של הברקה ואויר של מחשבה, ללא יסוד המים והאדמה לא יהיה ביצוע וזה יישאר בגדר רעיון טוב.

הבריאה נוצרה בארבעה יסודות, ופועלת דרכם. כשבכל תהליך יסוד אחר הוא הדומיננטי. בתחילתה היסודות הדומיננטיים היו האש המים והאדמה (אוויר היה בכמות מעטה יחסית). מאוחר יותר קיבל גם האוויר מקום רחב יותר. אפשר לראות זאת ב"כנגד ארבעה בנים.." שלושת השאלות של הבנים הרשע, התם ושאינו יודע לשאול מופיעים בספר שמות בפרקים י"ב וי"ג ואילו השאלה של התם מופיעה מאוחר יותר בספר דברים בפרק ו'.

אנו נמצאים בקו התפר במעבר בין עידן האדמה שהיסודות הדומיננטיים בו היו המים והאדמה, לעידן האש המאופיין בדומיננטיות של אש ואוויר. אפשר לחוש ולראות את מה שקורה בעולם ואצלנו יסוד האש מתגבר, התחממות גלובלית של הכדור, האלימות גוברת באנושות, חוסר סבלנות וסובלנות ותהליכים מהירים מאד. גם האוויר הפך לדומיננטי יותר. זה התחיל במהפכה התעשייתית במאה ה17 התעצם במאה ה19 לקראת מלחמת העולם הראשונה ועד ימנו.
בתעשייה ובחקלאות הומצאו מכונות המחליפות את עבודת האדם. מכונות טכנולוגיות בתחום הרפואה והמדע. ומאז הכל "רץ" לעומת בתקופות עתיקות יותר. המלחמות היום מתנהלות באוויר עם מטוסים וכיפת ברזל, פחות בשדות קרב. התקשורת נעשתה מהירה יותר, המדיה הכללית והאישית מתקדמת בצעדי ענק. ילדים בני שנתיים ופחות מפעילים מחשבים, טבלתים ואייפונים. הקידמה משיגה את האדם.

ארבעה בנים, ארבעה יסודות כדאי לתרגם את הפעילות וההתנהגות ליסודות ולהפוך את החיים למובנים תקשורתיים וקלים יותר.

חג פסח שמח ולב וראש כשרים
 
כל שתבקשו: מחשבה יוצרת בריאה
 
אומרים שכל מה שתרצה לחייך תוכל להשיגו ע״י זימונו במחשבה יוצרת  נכון או לא נכון.
מהו הגורם העיקרי להצלחת שיטה זו. במה זה תלוי. רבים מעידים ששינו חייהם והגיעו להישגים בעזרת כוח המחשבה.
האם באמת נוכל להשיג דרכה הכל ותמיד?

 
 
כוח המחשבה שלנו חזק, אנחנו יכולים לזמן לעצמנו ולחיינו כל מה שנרצה. חלק מהמאמנים לחיים, במודעות עצמית בהכוונה מקצועית ואפילו בספורט מכוונים את המאומנים שלהם, לממש רצונותיהם ושאיפותיהם בעזרת כוח זה. עיקר השיטה היא האמונה, שאפשר להשיג כל דבר. רק לרצות..להגדיר את המטרה המבוקשת ולהאמין שהיא תתקבל. תאמין זה יבוא, לא תאמין לא יגיע.
 
אכן כוח המחשבה שלנו חזק, אנחנו בוראים מיסודנו ויכולים לחולל פלאות ל״סדר״ את החיים שלנו להפוך אותם לקלים יותר, זורמים יותר, מהנים יותר.אבל ייתכנו מצבים שלמרות היכולת המחשבתית הבוראת שבנו, אנחנו יכולים להתמקד להגדיר את הדרישה שלנו, לדייק בפריטי פרטים ולא להצליח לייבא לחיינו כלום. חוסר הצלחה מוחלט. ולראות שאחרים סביבנו רוצים לעצמם, מתכונים דורשים ומקבלים. הכל קורה אצלם כפי שתכננו הכל קל להם.. השיטה עובדת להם. והם מעידים על כך שזה נעשה בקלי קלות. כמו למשל בהרשמה לאוניברסיטאות או מכללות בקבוצה בעלת שיעורי ציונים זהים חלק מתקבלים ללימודים וחלק לא ולכולם הכוונה והתשוקה ללמוד. או בעלי כישורים מוזיקאליים שמתקבלים ללהקות או הרכבים אחרים באודישן הראשון כשאחרים נבחנים וחוזרים ולא עוברים. או לקבוצות ספורט, לועדות חברתיות.. והרשימה ארוכה.
 
האומנם ????? איך זה שאצל אחד לא קורה כלום. אותם הוראות הפעלה..אמונה גדולה..כיוון מדוייק.. ריכוז.. וכלום.. ואחרים מצליחים ופורחים. האם משהו לא בסדר בדרך החשיבה שלו? האם משהו לא מדוייק בהתכוונות שלו? האם האמונה שלו בכוח הבריאה שבו לא מספיק חזקה? מהו הדבר הזה שמונע ממנו לקבל את מה שהוא מכוון ומזמן בדיוק מושלם? האם משהו משובש בדרך שלו ? אדם כזה חווה כישלון, אוטומטית חוסר הביטחון עולה,המוטיבציה יורדת, הערך העצמי מתרסק. איך זה שכולם מצליחים והוא לא? האם הוא ביש מזל?
 
כלום לא משובש לא מדובר במזל, אלא במילת המפתח ״תסריט״. תסריט כמו זה שאנחנו מכירים בעולם המשחק והסרטים שמכיל בתוכו את הסצנות והשתלשלות המאורעות, יש גם לנו. זהו תסריט אישי שמתוכנן לפני היוולדותנו בעודנו ליבות (נשמות) במישורים הגבוהים מחוץ לכדור הארץ, לפני התממשותנו כאן בגוף אדם. התסריט שלנו כולל את כל מה שנעבור בחוויה/בגלגול, בחיים הארציים כבני אנוש מהלידה לאורך החיים ועד הסיום. החזרת הדרכון כפי שמכנה זאת תודעת העל.
התסריט שלנו מכיל את כל נתוני החיים, באופן פרטני ביותר: למי ניוולד איפה נחיה, לאיזה משפחה נשתייך, הורים אחים ילדים, מה יהיה מצבנו הכלכלי, איפה נעבוד ובמה נעסוק, את מי נפגוש, מורים, מעבידים, קולגות, חברים, שכנים. אלו אתגרים מפתחים יהיו לנו, אלו מוגבלויות וכמובן גם יכולות וכישורים ואפילו הנאות. על פי התסריט אנחנו גם מתכננים כיצד יראה הגוף הפיזי שלנו. גבוה נמוך, שמן רזה, גוף כבד, גוף קל, גוף חזק, בריא, מוגבל וכו...וגם גוף זה מופרט לפרטים שיער, צבע עיניים ואורך האצבעות. גוף מותאם ליעוד למשל גוף של רקדנית או גוף של ספורטאי ואולי גוף של פקיד.
 
התסריטים שלנו שונים מאחד לאחד. כל אחד הגיע לכאן עם יעוד אחר, אתגרים שונים, כמות אנרגיה שונה ודרך חיים אחרת. הגענו ממקומות שונים בבריאה, בעלי רטט ותדר אחרים. מה שטוב לאחר לנו הוא לא מתאים וההיפך, גם כאלו שבאו מאותו מקום בבריאה יכולים להיות שונים כמו שני אחים שאינם דומים והם מאותה המשפחה. אנחנו שונים ומגוונים וכך גם התסריטים שלנו כמו בספריה עם מיליארדי ספרים.
 
אם חווית החיים שלנו מכילה תסריט כל כך מדוייק, איפה יש לנו רשות נתונה?? כדברי המשפט ״הכל רשום והרשות נתונה״ זה נשמע סותר, רשום ורשות. הכל רשום בתסריט המשימות המטרות, אנחנו בוחרים את אופן הביצוע שלהן. אם לדוגמה רשום בתסריט לצאת מנקודה א' לנקודה ב'. הבחירה היא האם לעשות את הדרך באתגריות, בקורבנות, בחוסר אחריות, בקלילות, בכבדות או כבמשחק. כי העולם הזה הוא עולם של חלום כדברי תודעת העל ואנו משחקים בו. כפי שאומר המשפט החכם כל העולם במה ואנו השחקנים.
 
כוח המחשבה שלנו חזק, אך התסריט חזק יותר. מה שלא רשום ומתוכנן שם, לא יתגשם גם אם נזמן.. נתכונן.. נתאמץ... נתפלל...נעשה גלגלון באויר... אם רשמנו לנו בתסריט להתפתח על ידי אתגר, יישום האתגר חייב להיות על ידנו בלבד בהתנסות אישית ולא דרך בריאה מחשבתית הפותרת אותנו בקלות. הוא חייב להגיע דרך לימוד עצמי התנסות והסקת מסקנות. בריאה כפיתרון לאתגר, כמוה כמו להכין לילד את שיעורי הבית. לכן הבריאה האישית מותנת אך ורק במסגרת פרטי התסריט. אדם שרשם לעצמו בתסריט לעסוק בהנדסת חשמל לא יוכל להיות אדריכל או גננת, גם אם ילמד אדריכלות או יאהב מאד ילדים זה לא יעבוד. כך גם בתחומים עם זיקה קרובה יותר כמו מנתח כירורגי לא יוכל להיות רופא שיניים. אולי הוא ינסה אבל כל המאמץ יבזבז לו את האנרגיה המיועדת לכירורגיה והיא תחסר לו שם.
 
הסוד הוא בזימון דברים הקשורים לתסריט, איך עושים זאת? על ידי פיתוח התודעה.
אדם בעל תודעה גבוהה מכוון פנימית לאורך התסריט. אני קוראת לזה ״דרך המלך״ יודע מהו ייעודו, מה מתאים לו. מזהה את הרצונות שאינם כלולים בתסריטו, מה מגיע מתוך אגו או מ"הדשא של השכן ירוק יותר". יודע לכלכל נכון את תקציבו האנרגטי והפיננסי וכל אתגר הוא הזדמנות פז עבורו לפיתוח אישי. לכן הצלחותיו מובטחות.
 

הישרדות או משחק
פורסם בדף מהבנה להוויה בפייסבוק ב 11.1.16
 

"החיים כמשחק בעולם החלום"  כך תיארה אותנו תודעת העל. 
העולם שלנו הוא במת משחק ענקית אליה אנחנו מגיעים מעולם האמת כליבות/נשמות המתגלמות כאן בגוף נושם, לשחק את המשחק.
אנחנו בדיסנילנד של הבריאה. הנשמה הנצחית יורדת לכדור הארץ/לדיסנילנד לחוויה, מסיימת ונכנסת שוב. 
הגענו לעולם של חלום, לשחק את משחק החיים ובמקום לשחק אותו אנחנו חיים אותו. לכן בנינו את דיסנילנד כדי לחלום, כשבעצם יצרנו חלום בתוך חלום.

הדוגמה הטובה ביותר שיכולה להמחיש את התנהלותינו בעולם המשחק/החלום, היא תוכנית הריאליטי הישרדות. הישרדות העונה הנוכחית. או כל עונה אחרת. 
הישרדות משחק או מלחמה? מראה בדיוק איך אנחנו משחקים את המשחק. משחקים?? ? לא הייתי אומרת, נכון יותר חיים את המשחק, שורדים את המשחק. נלחמים, שונאים, נוטרים, נוקמים, מתחשבנים, צדקנים, קורבניים, בריונים..... כל הרשימה ההישרדותית בלי גרם אחד של משחק. 
היחיד שמשחק היטב את המשחק הוא למרבית האירוניה הזומבי, חסר רגש בטקטיקה משחקית, מהלכים מחושבים, מסתכן ומהמר ו.. מצליח לטלטל את המשחק כולו. כשהוא שומר על אחידות לכל אורך המשחק כאסטרטג שנהנה וצוחק. 
והשורדים?? כמה הם נהנים.? הכל תלוי רגש, רגש ועוד רגש. רגש בלשון היסודות הוא המים. מים בטבע הם היסוד ההרסני ביותר, לעומת אש שמכלה ונגמרת אויר שמעיף ושוכח ואדמה שנצמדת מטה. מים הם הגורם הראשוני לסטיות במשחק שלנו.
תוכנית הישרדות מהווה מראה עבורנו, להתנהלות שלנו כאן. בהישרדות, הרגשות עולים המשחק נמחק. מאבדים צלם אנוש, בגלל דעה שיפוט או חוסר הצלחה. 
איפה המשחק?.?? 
וכמה הנאה?? 
איזו מראה גדולה לחיים. 
                                                            למה אנחנו נותנים להם לשלוט בנו?
פורסם בYNET ב10.2.16
 
מכירים את אלו החכמים, מוכשרים, נעימים, חברותיים, נראים טוב, אהובים על הבריות במשפחה ובחברה אבל אליה וקוץ בה. הם נשלטים ע״י אדם הקרוב אליהם. בן/בת זוג, הורה, צאצא שלהם או אפילו המעביד. איך הם לא מתנגדים? הם אפילו לא נוכחים לנשלטות עליהם. הקרובים אליהם חסרי אונים ולא מבינים, איך זה שכולם מסביב רואים זאת ורק הם עיוורים ויס מנים באהבה ורצון.
 
דוד ופרח הכירו לאחר שרותם הצבאי והטיול הגדול למזרח, דוד ילד טוב פתח תקווה סטודנט מדעי המחשב, פרח במשטרה בקורס חוקרי נוער. כבר מתחילת חברותם ניכר היה שפרח נותנת את הטון, הוריו לא התערבו סומכים על בנם שידע מה טוב עבורו. לימודים בילויים משותפים מגורים אצל הוריו שני לומדים ללא הכנסה, כשהורי פרח אפילו לא ברקע. 
לא רחק היום שמערכת היחסים עם הוריו התפוצצה. פרח פתחה חרצובות לשונה ולא השאירה ספק להיותה צודקת. דוד צידד בפרח, לא עזרו להוריו ההוכחות לשתלטנותה עליו והעובדה שחבריו התרחקו ממנו כי כאב להם לראותו מושפל.
הם עזבו בטריקת דלת לבית הוריה והכריזו על  נישואיהם בעוד חודשיים. במשך כל תקופת נישואיהם נאלצו הוריו לראות את בנם נשלט, כשהוא מבחינתו לא מבין על מה המהומה. הוא חווה שנים של רודנות של הקטנה, של יס מניות, דוד הילד הנפלא החבר הטוב, האופטימי, השחקן, הנהנתן, הטיילן, נמוג.. התחתן הוליד שלוש בנות וכל חייו השתנו. הפך לחסר עצמאות בובה על חבל כמעט איבד את זהותו. כל הנטל היה עליו, עבודה בית ילדות. פרח לא עבדה, לא טיפלה בבנות או בבית ורק התלוננה ולא הייתה מרוצה מכלום.
11 שנים אחרי, ביום בהיר אחד דוד אמר די.. מספיק.. לא מתאים לי.. ופרק את החבילה התגרש.
 
מה מביא אנשים להיות נשלטים או שולטים באחר? נראה שהנשלט מסכן, חלש, טיפש, טוב, עיוור. והשולט רשע, נצלן, אגואיסט,  חזק. האומנם ??? התשובה היא כן, בעולם התוצאות העולם בו אנו חיים, העולם הארצי זאת הפרשנות הנכונה. אולם מבחינת עולם הסיבות הגבוה העולם הקוסמי התוכנית הבריאתית, המקום ממנו מגיעות הליבות הנשמות, החוקים אחרים, התוכניות אינם בקו אחד עם החשיבה האנושית. שם בעולם הקוסמי ליבה נשמה שמגיעה לתפקיד נשלט, חזקה ומפותחת יותר מליבה שמגיעה לתפקיד שולט.
 
הכל מתחיל בהרמוניה, (על פי ויקימילון: " שילוב של אלמנטים לשלימות אחת) עבודה משותפת של חלקים המהווים שלם, שכל חלק עושה את תפקידו על הצד הטוב ביותר ולמען השלם. כמו תמונת פאזל שחלקיה שונים בצבע ובמיקום. כל חלק חשוב לתמונה וחלק חסר גורע מהשלמות שלה. תארו לעצמכם שחלק של שמיים מפאזל תמונת נוף יצעק לחברו חלק של אדמה "הי חבר אתה לא במקום הנכון, תעלה מעלה הביצוע שלך קלוקל.." או שיצבע עצמו בצבע חום כי נראה לו יפה יותר להיות אדמה, מגוחך!!!  אנחנו עושים זאת בחיי היום יום, מתחפשים לאחרים, מסתירים את האני העצמי,  מייעצים גם כשלא נשאלנו, שופטים, רואים את העולם דרך חלק הפאזל שלנו.
 
הרמוניה מושגת על ידי שיתוף פעולה של קבוצת אנשים. השומרים על כלליה. אלו שעובדים או חיים בקבוצות קהילתיות או משפחתיות, זורמים וטוב להם ולאלו שסביבם, הם הרמוניים. אינדיבידואליסטים הם כאלו שההרמוניה פחות מוכרת להם, פעילות עם אחרים לא מתאים להם. הם לא הרמוניים.את ההרמוניה אפשר לדרג לרמות שונות בין הרמוני ביותר ללא הרמוני כלל.
 
במקור התכנון של התסריט*,הפקת החיים. הליבה (הנשמה) בוחנת את כל הישגיה מחוויות (גלגולים) קודמות, כעין רשימת מלאי של יכולות ביצוע ארציים מוטוריים (גופניים) ויכולות שכליות ותקשורתיות, ביטחון עצמי וביטול האגו. משכללת את כל הנתונים שלה ולפי התוצאה מחליטה אם יש בה את כל הפרמטרים לוותר על שליטה ולפתח את היכולת ההרמונית שלה. והיה שכן היא משבצת בתסריט קטע חיים כנשלטת.
 
*תסריט הפקת החיים – כמו בעולם התיאטרון והקולנוע, תוכנית של הצגה או סרט המחולקים למערכות מערכות.
 
הליבה הנשמה שלנו עצמאית, שולט נשלט זה לא לנצח, רק לתקופה עד שהשניים במשחק קולטים שהמשחק נגמר והם למדו את מה שצריך ללמוד. השולט לומד שהשליטה היא לא דרך ומוותר עליה. והנשלט לוקח אחריות על חייו ולא מוכן יותר לנשלטות. ברוב המקרים צד אחד מבין שהתקופה הסתיימה והוא זה שצועק "קאט" זה לרוב הצד הנשלט. השולט מתפרק כי השליטה הייתה הביטחון שלו. הקרקע נשמטת מתחת לרגליו. קשה לנו לוותר על הצדק אז על אחת כמה וכמה על שליטה. לוותר על שליטה זה כמו לשנות השקפת חיים שלמה, לשנות התנהלות. הנשלט צריך לאסוף עצמו ולפעול בעצמאות, גם לו המצב חדש. מטבענו קל להיצמד למוכר לידוע למה שעובד טוב עבורנו, לעיתים נצמדים להתנהלות מסוימת גם אם היא לא מניבה תוצאות, מתוך הרגל ופחד לשנות. כמו בבדיחה " מדוע אתה פותח שוב את המקרר לבדוק מה יש לאכול, נראה לך שהתכולה שלו השתנה מאז שפתחת אותו לאחרונה לפני 5 דקות?.." כאלו אנחנו חוזרים שוב ושוב על פעולות אוטומטיות, ללא תוצאות כי כך הורגלנו ולא נשנה.וקשה לשנות.
 
אפשר לפרש בראיה ארצית את פרוק החבילה, כאקט של "הגיעו מים עד נפש". אולם מבחינה קוסמית עולם הסיבות הגבוה, התוכנית התסריטית. הסתיימה תקופת השולט נשלט. וכמו בתיאטרון עוברים למערכה הבאה.
 
בראיית העל הקוסמית עולם הסיבות הגבוה, ליבה המוכנה להיות נשלטת היא ליבה חזקה בעלת ביטחון גבוה, שמוכנה לוותר על עצמאותה ולהיות בהרמוניה. ככל שביטול האינדיבידואל גדול יותר, ההרמוניה גדולה יותר. ההרמוניה הגדולה ביותר מושגת על ידי נשלטות. שולט נשלט.
 
קשה לנו להודות בנשלטות או שתלטנות ויותר מזאת לראות את יקירנו ככאלו, פיתוח התודעה והמודעות היא כלי לשני צידי המטבע, לצלוח תקופות מאתגרות ולצאת חכמים ומפותחים יותר ולהבין שהכול זמני.
 
ואם תהיתם לגבי דוד ופרח, הפירוד עשה טוב לשניהם וכל אחד מצידו ממשיך בתסריטו מחוזק יותר.